Spoj se s námi

BusinessTalk MAGAZIN

Petra Pachlová a charitativní projekt „Dnes pomáhám“

Rozhovory

Petra Pachlová a charitativní projekt „Dnes pomáhám“

Petra Pachlová a charitativní projekt „Dnes pomáhám“

Petro, vím o tobě, že jsi profesionálně krasobruslila. Jaký byl tvůj příběh?
Bruslila jsem od pěti let a byla to velká náhoda, protože mám od narození bezlepkovou dietu  a nechtěli mě vzít do žádné mateřské školky. Mamka přemýšlela o tom, kam by mě upíchla a zapsala mě do krasobruslení na kurz. Vybrali si mě do přípravky, takže jsem v tom pokračovala. Nakonec jsem se stala profesionální krasobruslařkou a až do devatenácti let jsem závodně bruslila.

Bylo nějaké ocenění? Mohli jsme tě někde vidět? Každou středu tady sedí nějaká legenda, tak se pochlub.
Dobře. Jsem mistryně České republiky v krasobruslení v tancích na ledě, ve všech kategoriích. Člověka to do života naučí dobrou školu, hodně zkušeností a jste potom odolnější.

Teď se budeme bavit o projektu, který jste rozjeli a funguje. Nicméně ty také pracuješ, protože ten projekt tě neživí, a já vím, že děláš ve farmacii – možná řekni něco více k tomu, co děláš, nějak nám to popiš.
Po skončení krasobruslení jsem přemýšlela, jakým směrem bych se měla dát. Chtěla jsem se věnovat něčemu smysluplnému, využít  své diplomatické stránky, tak jsem se pustila směrem farmacie. Tam jsem pracovala  zhruba osm let. U toho jsem vystudovala vysokou školu. Poslední dva roky pracuji pro americkou  společnost pro ortodoncii – estetické rovnání zubů.

Ty jsi schopná vyrovnat lidem zuby?
Ano. Já sama jsem nosila rok rovnátka. Sundala jsem je před dvěma měsíci a bylo to kvůli takové detailní záležitosti a spíše i jako prodejní záležitosti. Je to moderní a navíc vypadáš mladší (smích). Po mně chtěli několikrát občanku, když jsem kupovala prosseco.

V Businesstalk řešíme jak byznys, tak inspiraci. A mně se líbí, že je ve vašem příběhu inspirace. Lidé, kteří to vidí, mohou dělat něco navíc. A to je projekt „Dnes pomáhám“. Co mě zaujalo je to, jak jste přišli na ten název.
Jakmile jsem dokončila vysokou školu, měla jsem více volného času a vedle práce jsem přemýšlela nad tím, čemu bych se mohla věnovat a hledala jsem něco užitečného, co by mě naplňovalo. Uvědomila jsem si, že v dnešním světě sociálních sítí, kdy sdílíme kdejakou hloupost, tak by bylo příjemné tam sdílet něco dobrého. Zároveň mi došlo, že není žádné místo, kde by se sdružovaly tyhle akce. Nechala jsem se inspirovat stránkami „Dnes nosím, Dnes jím“ a řekla jsem si: „Dnes pomáhám, a co děláte vy…“
Aby tam byla ta jednoduchá zpětná vazba. Vzniklo to právě díky tomu hashtagu #dnespomaham, potom jsme založili profil a pro jistotu i doménu, což se ukázalo jako praktické, protože jsme nedávno založili založili i oficiální spolek a webové stránky.

Už to děláte skoro rok. Na začátku byly nějaké cíle, jak by to mělo fungovat. Změnily se ty cíle za ten tok? Jak se ten projekt posunul?
Úplně na startu byla moje hlavní myšlenka sdílet akce a události jak obyčejných lidí, tak větších organizací, aby bylo společné místo, kde se lidé mohou dozvědět „Dnes v Brně přijede auto Světluška“ a mohou si tam přijít hrát děti ve tmě a učit se, jak to asi chodí nebo „Dnes se běží v Ostravě běh pro tuto skupinu lidí“. A pak se ke mně přidala kamarádka a daly jsme tomu i společný další rozměr, kdy jsme začaly vytvářet projekty vlastní. Nejdříve jsme vytvářely charitativní předměty, kdy jsme se rozhodly, pro jaký projekt přispějeme, a potom jsme začaly vytvářet i charitativní akce. Myslím si, že charitiativní akce pro lidi jsou i o tom, že vidí, komu reálně pomůžeme.

Co je tvá motivace to dělat?
Činí mě to šťastnou. Dostávám se do nového okruhu lidí, kteří se organizacem a těmto věcem věnují a hrozně mě nabíjí svou pozitivní energií že spousta lidí chce pomáhat.

Celý rozhovor najdete na našem webu businesstalk.cz/rozhovory/petra-pachlova/

 

Během své kariéry potkal mnoho zajímavých lidí s nejrůznějšími příběhy. Proč je tedy nepředat ostatním? Ale jak je odlišit od ostatních podobných? BusinessTalk je projekt, který mnoho let nosil v hlavě. A věděl, že jej chce dělat LIVE! A to bylo to, co dalo základ dalšímu rozvoji.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru